Normobaric for life

O komorze

Komora normobaryczna

Praktyczne informacje dla odwiedzających

Jak się ubrać, na co uważać? Warto przeczytać.

Szanowni Państwo, komora normobaryczna to innowacyjny, bezbolesny oraz bezinwazyjny sposób dostarczania i przyswajania przez organizm większej ilości tlenu, niż może on wchłonąć podczas oddychania naturalnym powietrzem atmosferycznym. Podczas sesji normobarycznej będą Państwo przebywali w nowoczesnej komorze, w której oddycha się idealnie czystym powietrzem o podwyższonej zawartości tlenu (od 32 do 40%). Ciśnienie w komorze podwyższone jest do ok. 1500 hPa (podczas gdy na zewnątrz wynosi ono ok. 1000 hPa).

Komora normobaryczna to komora ciśnieniowa złożona z kilku pomieszczeń wyposażonych w taki sposób, że można w nich przebywać w sesjach dwugodzinnych. Komora posiada śluzę stwarzającą stan pośredni pomiędzy ciśnieniem wewnątrz komory (~ 1500 hPa) i na zewnątrz (~ 1000 hPa). Umożliwia to dowolnie częste wychodzenie i wchodzenie do niej o dowolnej porze. Podwyższona zawartość dwutlenku węgla we krwi umożliwia lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka, gdyż ułatwia odłączanie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych, gdzie jest najbardziej potrzebny. W organizmie człowieka poddanego tej metodzie tlen przenoszony jest nie tylko dzięki hemoglobinie, ale ulega także rozpuszczeniu w osoczu krwi, co przynosi pozytywne efekty. Mówiąc o korzyściach, warto wspomnieć chociażby o tym, że doskonale stymuluje gojenie i naprawę tkanek, poprawia krążenie krwi, wspierając organizm

w walce z zakażeniami, a także działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Co ważne, zmniejsza również obrzęki tkanek oraz przyspiesza eliminację tlenku węgla. We wnętrzu komory panuje stałe ciśnienie wynoszące ok. 1500 hPa, w połączeniu ze zwiększoną zawartością dwutlenku węgla w powietrzu. Nazywamy to normobarią z normokapnią. Zawartość dwutlenku węgla w powietrzu w pomieszczeniu normobarycznym wynosi od 0,7 do 1,3% (w atmosferze na zewnątrz panuje hipokapnia, bowiem poziom dwutlenku węgla to zaledwie 0,03%). Dodatkowo w komorze normobarycznej atmosfera jest wzbogacona o cząsteczkowy wodór, którego jest od 10 do 20 tysięcy razy więcej niż na zewnątrz – to jest około 1%. Wodór spowalnia podziały komórek, wydłużając ich życie. Ponadto jest niezwykle skutecznym antyoksydantem, czyli zwalcza wolne rodniki bezpośrednio przyczyniające się do starzenia wszystkich komórek ciała.

Komora normobaryczna spełnia wymagania krajowe pod względem p. poż, budowlanym i niskonapięciowym, posiada nadany znak. Najnowsze technologie produkcyjne zbiorników, oparte na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym, począwszy od działu inżynieryjnego, poprzez logistykę, kontrolę jakości, aż po produkcję, są gwarantem najwyższej jakości produkowanych komór normobarycznych.

EKONSTAL Sp. z o.o. Sp.k. jest producentem komór normobarycznych. Jesteśmy dostawcą urządzenia, w którym zastosowano w pełni zautomatyzowany proces zapewniający w jej wnętrzu odpowiednie parametry atmosfery. Komora jest kompletnie wyposażona i posiada certyfikat CE. Projektowanie i nadzór odbywają się zgodnie z zatwierdzonym systemem ISO 9001 nadzorowanym przez UDT Cert. Badania i technologia są zgodne z normami europejskimi.

Ponieważ komfort i bezpieczeństwo naszych gości jest dla nas najważniejsze, stworzyliśmy dla Państwa (przy użyciu najnowocześniejszych materiałów i zabezpieczone najnowocześniejszymi systemami awaryjnymi) doskonale wyposażone, eleganckie i wygodne pomieszczenia.

Czy akceptujesz politykę prywatności oraz cookies?