Normobaric for life

O komorze

Komora normobaryczna

Praktyczne informacje dla odwiedzających

Jak się przygotować, jak się ubrać, na co uważać? Warto przeczytać.

Co to jest tlenoterapia normobaryczna?

Tlenoterapia normobaryczna to innowacyjny, bezbolesny oraz bezinwazyjny sposób dostarczania i przyswajania przez organizm większej ilości tlenu, niż może on wchłonąć podczas oddychania naturalnym powietrzem atmosferycznym. Podczas sesji tlenoterapii normobarycznej przebywasz w nowoczesnym, specjalistycznym, nieustannie monitorowanym pomieszczeniu normobarycznym, w którym oddychasz idealnie czystym powietrzem. Jego skład i parametry zostały w odpowiedni sposób zmodyfikowane w stosunku do tego, jakim oddychasz poza komorą:

  • zawartość tlenu jest podwyższona z ok. 21 % do ok. 32 – 40%,
  • ciśnienie jest podwyższone z ok. 1000 hPa do ok. 1500 hPa,
  • ilość dwutlenku węgla jest podwyższona z ok. 0,05% do ok. 0,7 – 2%,
  • ilość cząsteczkowego wodoru jest podwyższona z ok. 0,00005% do ok. 0,4 – 0,5%.

Gdzie korzystać z tlenoterapii normobarycznej?

Z tlenoterapii normobarycznej możesz korzystać podczas wizyt w kapsule normobarycznej w Osielsku k. Bydgoszczy. Jest to komora ciśnieniowa złożona z kilku wygodnie wyposażonych pomieszczeń, w których bezpiecznie możesz przebywać w sesjach dwugodzinnych. Znajdują się w niej komfortowe fotele, kompletnie wyposażona toaleta, masz w niej dostęp do Wi-Fi, telewizji, gniazdek umożliwiających ładowanie telefonu lub laptopa. Dostępna jest wodorowana woda Redox, w strefie VIP – także ekspres do kawy i czajnik, pozwalające na samodzielne przygotowanie aromatycznej herbaty czy filiżanki ożywczego espresso.

Do urządzenia wchodzisz poprzez tzw. śluzę, w której panuje stan pośredni pomiędzy ciśnieniem wewnątrz komory i na zewnątrz. Umożliwia to wychodzenie i wchodzenie do niej o wnętrza o dowolnej porze.

Tlenoterapia normobaryczna w naturalny i bezpieczny sposób wspiera organizm w regeneracji oraz utrzymaniu dobrej formy, zarówno jeśli chodzi o możliwości fizyczne, jak i zdrowie. Stanowi doskonałe uzupełnienie różnych procedur medycznych, zabiegów kosmetycznych, sesji fitness, zabiegów rehabilitacyjnych i zabiegów medycyny estetycznej.

Podczas sesji tlenoterapii normobarycznej, dzięki podwyższonej zawartości dwutlenku węgla we krwi, tlen uwalnia się z hemoglobiny w naczyniach włosowatych o wiele łatwiej, dzięki czemu jest przyswajany przez komórki organizmu człowieka bardziej efektywnie. Tlen, który dostaje się do krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego, odżywia mózg  i dzięki temu pozytywnie wpływa na jego pracę.

Badania naukowe potwierdzające skuteczność tlenoterapii normobarycznej

Urządzenia do prowadzenia tlenoterapii normobarycznej produkowane przez Ekonstal, jako jedyne zostały przebadane przez naukowców, którzy potwierdzili prozdrowotne benefity wynikające z korzystania z normobarii.

Badania te zostały przeprowadzone w 2018 roku przez zespół naukowców z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W projekcie tym wzięli udział także naukowcy m.in. z Uniwersytetu w Oksfordzie, Uniwersytetu w Rydze i Uniwersytetu w Newcastle. Wyniki badań zostały opublikowane w prasie medycznej o międzynarodowym zasięgu, m.in. w periodyku Medicina, wydawanym od 1920 r. Przeczytaj artykuł w czasopiśmie Medicina. 

Kapsuła do tlenoterapii normobarycznej | Normobaric for Life

Czy przebywanie w urządzeniu do tlenoterapii jest bezpieczne?

Wszystkie urządzenia do tlenoterapii normobarycznej, produkowane przez Ekonstal, spełniają restrykcyjne wymagania krajowe pod względem p. poż, budowlanym i niskonapięciowym. Bezpieczeństwo korzystania z komory gwarantuje deklaracja zgodności wraz ze znakiem CE. Produkcja odbywa się zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, nadzorowanym przez jednostkę certyfikującą, którym jest Urząd Dozoru Technicznego UDT Cert.

Urządzenie jest wytworzone z komponentów i materiałów, dedykowanych tylko i wyłącznie do tego celu. Dodatkowo wyposażone jest w automatyczne systemy kontrolno-pomiarowe, stale monitorujące parametry atmosfery panujące w komorze, a także szereg systemów alarmowych, zapewniających pełne bezpieczeństwo osób przebywających wewnątrz.

Komora do tlenoterapii normobarycznej w Osielsku

Komora do tlenoterapii normobarycznej, zlokalizowana w Osielsku k. Bydgoszczy, została stworzona w sposób, który zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania. Została zbudowana z najwyższej jakości materiałów i komponentów, zabezpieczona najnowocześniejszymi systemami alarmowymi oraz elegancko i wygodnie wyposażona.

Czy akceptujesz politykę prywatności oraz cookies?