Praktyczne informacje

Home > O komorze > Praktyczne informacje

Wizyta w Normobaric for Life

 

Z kapsuły tlenowej w Osielsku k. Bydgoszczy może korzystać każdy, komu zależy na wzmocnieniu w naturalny sposób swojej odporności, wydolności oraz ogólnego samopoczucia fizycznego i psychicznego.  Przeczytaj opinie Klientów komory normobarycznej i dowiedz się, w jaki sposób sesje tlenowe w kapsule tlenowej wpłynęły na ich samopoczucie.

 

UWAGA

 • Ze względu na zmienione parametry atmosfery utrzymywanej wewnątrz kapsuły tlenowej, przebywanie w urządzeniu może w indywidualny sposób wpłynąć na samopoczucie oraz parametry fizjologiczne Twojego ciała.
 • Jeśli nie jesteś pewien, czy wizyty w kapsule tlenowej są wskazane w przypadku Twojego wieku, stanu zdrowia czy też schorzenia, na które cierpisz, zapytaj o poradę swojego lekarza prowadzącego. 

Jak się przygotować do sesji tlenowej w kapsule tlenowej?

Do wizyty w kapsule tlenowej nie musisz przygotowywać się w żaden specjalny sposób. Warto jednak, byś zwrócił uwagę na kilka kwestii, o których piszemy poniżej.

 

 • Temperatura w komorze normobarycznej

Temperatura panująca wewnątrz kapsuły tlenowej to 22-23oC. Temperatura odczuwalna to ok. 20oC. Wewnątrz jest zainstalowana klimatyzacja, dzięki której w razie potrzeby można regulować poziom temperatury podczas sesji. W trakcie kompresji w śluzie (podczas wchodzenia do komory) temperatura może się nieznacznie podnieść. W trakcie dekompresji w śluzie (podczas wychodzenia z komory), temperatura się obniża i może pojawić się charakterystyczna mgiełka, która jest zjawiskiem zupełnie naturalnym, związanym z zasadami termodynamiki.

 

 • Jak się ubrać do komory normobarycznej?

Dla wygody i pełnego komfortu, z powodu odczuwalnej niższej temperatury w kapsule tlenowej, sugerujemy zabranie ze sobą cieplejszego okrycia lub koca / pledu. Jeśli zdecydujesz się na sesję w strefie VIP, będziesz mógł skorzystać z miękkich koców dostępnych na miejscu.

Wskazana jest przewiewna, wygodna odzież, sprzyjająca zajęciu wygodnej pozycji ciała podczas dwugodzinnej sesji. Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących rodzaju stroju. W okresie jesienno-zimowym odzież wierzchnią (kurtki, płaszcze) możesz zostawić w szafie w recepcji. Wszyscy Klienci wchodzący do kapsuły tlenowej zobowiązani są do założenia ochraniaczy na buty. Ochraniacze dostępne są bezpłatnie w recepcji.

 

 • Higiena osobista

W dniu wizyty w kapsule tlenowej Normobaric for Life w Osielsku powstrzymaj się od stosowania środków czystości oraz produktów kosmetycznych o bardzo intensywnym zapachu, który długo utrzymuje się na skórze. Chodzi m.in. o perfumy, wody kolońskie, mocno pachnące dezodoranty, balsamy itp. Unikaj także zakładania odzieży, w przypadku których stosowałeś intensywnie pachnący płyn do prania i płukania tkanin.

 

 • Lekarstwa

Jeśli przyjmujesz na stałe zlecone przez lekarza leki, przyjmij je przed sesją zgodnie z indywidualnym schematem leczenia. Diabetycy powinni przed wejściem do kapsuły tlenowej zjeść posiłek oraz przyjąć leki przeciwcukrzycowe zgodnie z zaleceniami lekarza (pamiętaj, że w komorze obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania posiłków). Osoby cierpiące na padaczkę lube ze skłonnością do drgawek powinny przed sesją otrzymać lek przeciwpadaczkowy.

 

 • Ogólne samopoczucie

Przed wejściem do kapsuły tlenowej poinformuj obsługę o samopoczuciu, szczególnie jeśli odczuwasz stałe lub pojawiające się okresowo dolegliwości. Jeśli jesteś przeziębiony, masz gorączkę lub objawy infekcji wirusowych / bakteryjnych, zrezygnuj z wizyty lub przełóż ją na inny termin. Będzie to wyrazem szacunku dla zdrowia innych osób, które korzystają z sesji tlenowych. Pamiętaj także, że personel ma prawo odmówić wejścia do komory osobie, która wykazuje objawy przeziębienia.

 • Co można zabrać ze sobą na sesję tlenową?

Do kapsuły tlenowej – na sesję odbywającą się w ciągu dnia – możesz wnieść smartfon, laptop czy tablet oraz słuchawki (dozwolone jest korzystanie wewnątrz z urządzeń elektrycznych). Możesz zabrać ze sobą ulubioną książkę, grę planszową, ulubionego pluszaka Twojego dziecka, jego książeczki i kolorowanki, kocyk i poduszkę, plastikowy lub metalowy bidon na wodę, szklaną butelkę na wodę.

 

Zabronione jest natomiast wnoszenie do komory normobarycznej:

 

 • posiłków i napojów (szczególnie gazowanych) w plastikowych butelkach – wewnątrz do Twojej dyspozycji jest przez cały czas dystrybutor z wodorowaną wodą RedOx, dlatego nie ma potrzeby wnoszenia jakichkolwiek napojów,
 • zapałek, zapalniczek, papierosów i e-papierosów (w komorze, a także w recepcji obowiązuje bezwzględny zakaz palenia),
 • perfum, dezodorantów i wszelkiego rodzaju aerozoli,
 • ostrych narzędzi,
 • aparatów typu CPAP i BiPAP oraz innych elektronicznych urządzeń medycznych.

 

 

Jak się przygotować do sesji nocnej?

 • Jak się ubrać na sesję nocną?

Przygotuj sobie luźną, przewiewną odzież – np. miękki, komfortowy dres lub t-shirt i getry. Zabierz także ze sobą obuwie zamienne na miękkiej podeszwie – np. trampki, klapki, papcie. Zostaniesz poproszony przez personel komory o pozostawienie w szafie w recepcji odzieży wierzchniej i obuwia, w którym przyszedłeś do komory.

 

 • Co ze sobą zabrać na sesję nocną?

W czasie sesji nocnej będziesz mógł skorzystać z piankowego, wygodnego materaca. Zabierz ze sobą ulubioną pościel – może być to koc, śpiwór lub lekka kołdra wraz z poduszką i jaśkiem. Koniecznie zabierz ze sobą także prześcieradło. Na miejscu otrzymasz w prezencie woskowe zatyczki oraz opaskę na oczy, które pomogą Ci spędzić komfortowo noc. Możesz wziąć do komory ze sobą także telefon komórkowy, tablet lub laptopa, ulubioną książkę, słuchawki lub film na pendrive. Do Twojej dyspozycji przez całą noc będzie dystrybutor z wodorowaną wodą RedOx oraz plastikowe kubeczki. Jeśli masz ochotę, przygotuj ulubiony kubek oraz bidon, w którym będziesz mógł zabrać ze sobą wodę do domu po skończonej sesji.

 

 • Higiena osobista przed sesją nocną

Wieczorną toaletę wykonaj przed wyjściem z domu. W kapsule tlenowej nie ma możliwości skorzystania z prysznica. Ogranicz także poranną toaletę do minimum. Sugerujemy zrezygnować przed sesją nocną z używania kosmetyków i środków higienicznych o intensywnym, długo utrzymującym się zapachu. Prosimy także o pozostawienie po sobie komory oraz toalety w takim stanie, w jakim je zastałeś.

Korzyści sesji tlenowych w kapsule tlenowej Normobaric for Life w Osielsku k. Bydgoszczy

Korzyści sesji tlenowych w kapsule tlenowej Normobaric for Life w Osielsku k. Bydgoszczy