Woda Redox

Home > Wpływ na organizm > Woda Redox

Komora normobaryczna

Woda Redox – co to jest i jakie ma właściwości?

 

Woda wodorowana Redox jest uważana za płyn idealny. Dlaczego? Woda Redox ma kilka ważnych zalet, dzięki którym doskonale wpływa na ludzki organizm:

  • jest krystalicznie czysta, pozbawiona jakichkolwiek zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych,
  • optymalnie gasi pragnienie,
  • jest neutralna energetycznie, co oznacza że nie powoduje wychładzania organizmu,
  • może być spożywana bez żadnych ograniczeń, przez osoby w każdym wieku,
  • ma optymalny dla zdrowia człowieka skład mineralny i Ph,
  • i co najważniejsze – woda Redox ma niski potencjał ORP, dzięki czemu sprzyja zwalczaniu wolnych rodników w organizmie.

Wodorowana woda Redox w komorze normobarycznej

Oddziaływanie wody RedOx na organizm

Wszystko to sprawia, że regularne picie wody redoks nasyconej aktywnym wodorem może pozytywnie wpływać na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji i zdrowiu. Dzięki dużej zawartości wodoru, skutecznie przeciwdziała procesom związanym ze stresem oksydacyjnym. Ten powszechnie występujący na kuli ziemskiej pierwiastek, może także przyczyniać się do łagodzenia objawów takich chorób, jak cukrzyca, nadciśnienie czy schorzenia dermatologiczne, czego dowiedli m.in. japońscy naukowcy już w latach 80tych XX wieku. Naukowcy z japońskiego Instytutu Badań Wody odkryli, że jakość spożywanych przez człowieka płynów bardzo mocno zależy od potencjału ORP, a nie – jak by się to mogło wydawać – wyłącznie od zawartości składników odżywczych czy minerałów.

 

Potencjał wody Redox

Japonia jest jednym z krajów, w którym powszechnie bada się potencjał ORP czyli oxidation reduction potential (potencjał oksydoredukcyjny), zwany także potencjałem redox. Wskaźnik ten informuje o zdolności wchodzenia płynu w reakcję nazywaną utlenianiem lub redukcją. Wyjaśnia, jaką dany płyn ma zdolność do przyjmowania i oddawania elektronów. Wysoki potencjał Red-OX oznacza wysokie właściwości utleniające – taki płyn jest szkodliwy dla zdrowia. Im niższy potencjał, tym płyn jest bardziej przyjazny dla organizmu.

Każdy płyn, jaki spożywasz, ma określony potencjał redox, bez względu na to, czy jest to np. sok owocowy, herbata, kawa, woda źródlana, woda mineralna czy mleko. W napojach barwionych, słodzonych czy energetycznych o dodatnim potencjale redoks może występować wiele szkodliwych, wolnych rodników, które mogą przyspieszać efekty starzenia organizmu, a także powodować powstawanie wielu różnych chorób. Warto wybierać zatem takie napoje, które charakteryzują się najniższym potencjałem redox. Takim właśnie napojem jest woda wodorowa Redox.

Dystrybutor wody Redox w komorze normobarycznej w Osielsku

 

 

Woda Redox z wodorem

Japończycy słyną z długowieczności. W czym ich tkwi sekret? Jest nim m.in. regularne picie wody silnie nasyconej aktywnym wodorem. Spożywanie wody Redox jest – zdaniem naukowców – jednym ze skuteczniejszych metod dostarczania tego niezwykle przyjaznego nam gazu do ludzkiego ciała. Rozpuszczone w wodzie cząsteczki łatwo przyswajalnego wodoru sprzyjają odkwaszaniu organizmu i usuwaniu z niego szkodliwych, wolnych rodników.

Nie ma znaczenia, czy pijesz wodę Redox w butelkach, czy korzystasz z dystrybutora wody Redox w komorze normobarycznej. Istotna jest metoda powstawania takiego napoju. Metoda ta sprawia, że jest on wolny od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, substancji rakotwórczych, mikroplastiku czy mikroorganizmów. Krystaliczna czystość jest osiągana dzięki gotowaniu, filtracji, jonizacji i ożywianiu metodą Grandera (opracowaną przez austriackiego badacza przyrody), która polega przywróceniu wodzie jej pierwotnej siły i zdolności samooczyszczenia poprzez przekazanie jej informacji w postaci drgań o wysokiej częstotliwości.

Wodę Redox często określa się mianem “eliksiru młodości”. Właściwości prozdrowotne, jakie wykazuje, stawiają ją wśród najbardziej wartościowych płynów, jakie wszyscy powinniśmy spożywać. Picie wody nasyconej aktywnym wodorem podczas sesji tlenowej w komorze normobarycznej jest więc dodatkowym wsparciem dla regeneracji organizmu. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest cena wody Redox, uspokajamy – w naszej komorze w Osielsku możesz pić tę wodę bez limitu bez żadnych dodatkowych kosztów. Możesz także wziąć ze sobą na sesję ulubioną butelkę lub bidon i po napełnieniu zabrać ją ze sobą do domu.