Normobaric for life

Jak działa komora normobaryczna?

Komora normobaryczna

Praktyczne informacje dla odwiedzających

Jak się ubrać, na co uważać? Warto przeczytać.

Komora normobaryczna to realizacja odwiecznych marzeń o długowieczności. Przynosi korzyści zdrowotne i przedłuża życie!

Co to jest komora normobaryczna Normobaric for Life?

To nowoczesne, w pełni bezpieczne urządzenie, w które zostało zaprojektowane przez Grupę Ekonstal w taki sposób, by stworzyć w nim atmosferę o parametrach idealnych do regeneracji ludzkiego organizmu. Może być wykorzystywane zarówno podczas rekonwalescencji po przebytych chorobach, jak też w profilaktyce oraz dla codziennego wspierania dobrej kondycji ciała i ducha.

Komora normobaryczna Normobaric for Life w Osielsku k. Bydgoszczy ma postać dużej kapsuły, mogącej pomieścić 17 osób – 13 osób w strefie RELAX oraz 4 osoby w strefie VIP. Wchodzi się do niej poprzez śluzę czyli pomieszczenie, w którym następuje wyrównanie parametrów atmosfery pomiędzy wnętrzem komory a jej otoczeniem. To w śluzie następuje kompresja (czyli podniesienie ciśnienia oraz zwiększenie zawartości tlenu, wodoru i dwutlenku węgla podczas wchodzenia) oraz dekompresja (czyli obniżenie ciśnienia oraz zmniejszenie zawartości tlenu, wodoru i dwutlenku węgla podczas wychodzenia).

 

Jaka atmosfera panuje w komorze normobarycznej?

W komorze normobarycznej Normobaric for Life w Osielsku k. Bydgoszczy oddychasz powietrzem, którego skład został zmodyfikowany w stosunku do tego, jaki jest charakterystyczny dla powietrza na ziemi. Modyfikacja polega na:

  • zwiększeniu zawartości tlenu (z 21% do ok. 32 – 40%),
  • zwiększeniu zawartości dwutlenku węgla (z 0,05% do poziomu ok. 0,7 – 2%)
  • zwiększeniu zawartości wodoru (z 0,00005% do ok. 0,4 – 0,5%),
  • podniesieniu ciśnienia z ok. 1000 hPa do ok. 1500 hPa.

Oznacza to, że CO2 jest ok. 70 razy więcej niż w normalnych warunkach atmosferycznych a cząsteczkowego wodoru od 10 do 20 tysięcy więcej, niż poza komorą.

Po co takie zmiany? Aby Twój organizm mógł jak najlepiej i najefektywniej przyswoić tlen, i wykorzystać go do odnowy komórek, co może przyczyniać się do przedłużenia życia i szybszego powrotu do zdrowia po kontuzjach, po przebyciu różnych chorób czy zabiegach operacyjnych. Dodatkowo wodór jest bardzo silnym antyoksydantem. Skutecznie zwalcza wolne rodniki, których nadmiar w organizmie może prowadzić do powstawania powikłań zdrowotnych, przyspieszać efekty starzenia oraz zwiększać ryzyko powstania chorób nowotworowych. Dzięki sesji w komorze normobarycznej Normobaric for Life możesz więc wpływać na utrzymanie w swoim organizmie równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami a antyoksydantami.

 

Na czym polega sesja w komorze normobarycznej Normobaric for Life?

Do komory normobarycznej Normobaric for Life w Osielsku k. Bydgoszczy wchodzisz na sesję trwającą dwie godziny. W tym czasie możesz w pełni korzystać z pozytywnego wpływu atmosfery na Twój organizm. Wewnątrz masz do dyspozycji wygodne fotele kinowe, w przypadku których możesz regulować kąt nachylenia oparcia. Podczas sesji możesz na przykład słuchać muzyki, czytać ulubione książki, surfować po internecie (w komorze normobarycznej dostępne jest bezpłatne Wi-Fi), rozmawiać z innymi uczestnikami sesji, a nawet uciąć sobie przyjemną, odprężającą drzemkę.

W trakcie sesji możesz także pić bez ograniczeń wodorowaną wodę REDOX, która ma pozytywny wpływ na oczyszczanie organizmu z wolnych rodników.

Wejście i wyjście do komory następuje poprzez śluzę. Kompresja (przy wchodzeniu) i dekompresja (przy wychodzeniu) trwają kilka minut. W trakcie tego procesu zostaje podniesione lub obniżone ciśnienie, dlatego niektóre osoby mogą odczuwać w tym czasie zatykanie w uszach. Jeśli zajdzie taka potrzeba, obsługa komory może spowolnić ten proces. Dowiedz się, jak się przygotować do sesji i jak radzić sobie z odczuciem dyskomfortu w uszach. 

Komora normobaryczna Normobaric for Life w Osielsku k. Bydgoszczy

Wszystkie parametry atmosfery panującej w komorze zostały dobrane w taki sposób, by nie była konieczna obecność wyspecjalizowanego personelu medycznego. Możesz mieć pewność, że nasz personel został w pełni przeszkolony w zakresie obsługi urządzenia oraz zasad pierwszej pomocy.

Czy akceptujesz politykę prywatności oraz cookies?